Különleges feltétellel hagyta egy II. kerületi lakos az ingatlanát a helyi önkormányzatra a végrendeletében.

A férfi azt kérte, hogy töltsék meg az épületet gyerekzsivajjal. Úgy tűnik, hogy a kérés hamarosan teljesülni fog.

Bölcsőde lesz a férfi háza

Őrsi Gergely a II. kerület polgármestere egy Facebook-videóban számolt be a különleges végrendeletről és arról, hogy az önkormányzat a kérésnek megfelelően egy bölcsődét fog alakítani a Völgy utcai házból.

A 12 férőhelyes intézmény neve Örökvölgy Bölcsőde lesz, és emléket állít az egykori tulajdonosnak, Juhász Sándor Jánosnak.

Nem ez lesz az egyetlen új bölcsőde a kerületben, ugyanis a Vízivárosban is kialakítanak egy új, 36 férőhelyes intézményt.

„Sokan kételkedtek abban, hogy találunk megfelelő helyszínt, de ahogy a vízivárosi orvosi rendelő esetében – ami egykori pártiroda helyén jöhetett létre –, úgy most is sikerült megfelelő helyet találni, és a Jurányi ház egy külön részén üzemelhet majd az új bölcsőde” – olvasható a videóhoz mellékelt szöveges bejegyzésben, amelyben azt is kiemelik, hogy az új bölcsődékhez szükség volt arra is, hogy az önkormányzat sikerrel pályázzon a kormánynál férőhely bővítését célzó forrásért, és hogy a főváros közgyűlése kedvezményesen bérbe adja a Jurányi utca 3-ban található ingatlant.

„A bölcsődék megépülése jó példája annak, hogy igenis termékeny és eredményes, amikor együtt tud működni a kormány, a főváros és egy kerület” – mondta a polgármester.

(femina.hu)