A Hajdú-Bihar vármegye keleti részén, a Berettyó és az Ér folyó találkozásánál, közvetlenül a román határ mellett fekvő, 2500 lélekszámú Pocsaj falu ritka szereplője a híreknek,karácsony közeledtével azonban hallatott magáról.

Pocsaj önkormányzata idén is valamennyi pocsaji lakóingatlannal rendelkezőnek egységes, 30 ezer forint értékű karácsonyi csomagot ajándékoz, írta a Haon.

A csomagban főleg élelmiszerek vannak: többek között liszt, olaj, só, cukor, rizs, lencse, bab, sárgaborsó, ecet, citromlé, tea, kávé, szaloncukor. A csomagba több fajta 10 tojásos száraztészta is került, melyet közfoglalkoztatási programjuk keretében gyártottak le.

„Nem volt egyszerű a dolgunk, hiszen rengeteg gazdasági kihívással kellett szembenéznünk! Abban bízom, hogy így is örülnek majd, és sok családnak, egyedül élő nyugdíjasnak, illetve rászorulónak tudjuk a karácsonyt szebbé tenni” – írta Facebook-oldalán Szőllősi Roland polgármester.

A csomagok kiszállítása megkezdődött, azt karácsonyig minden háztartás megkapja.