Az Önkormányzati Klubról - Rólunk

etk szabalyzatok FB200x75

Ma 2021. ápr. 13., kedd, Ida napja van. Holnap Tibor napja lesz.

Pályázat nemzetiségi beruházásokra PDF Nyomtatás
2020. július 10. péntek, 07:00

soltesz miklosNégyszázmillió forintos pályázattal segíti a nemzetiségek egy- és kétmillió forint közötti beruházásait a kormányzat - közölte a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, Soltész Miklós Pécsen, sajtótájékoztatón.

A járványhelyzet következményeinek enyhítésére indított országos támogatási program a pályázat révén a nemzetiségek céljait szolgáló kisebb, 1-2 millió forintos beruházások megvalósulását segíti, munkahelyek megóvását, újak létrehozását is támogatva. A pályázatban Baranya kiválóan teljesített, mondta az államtitkár a pécsi Miroslav Krleza Horvát Iskolaközpontban tartott sajtótájékoztatón, hiszen 75 millió forintos támogatás érkezik a megyébe, így a német nemzetiség negyvenhét, a horvát tizenegy, a szerb három beruházást hajthat végre.

Bejelentette azt is, hogy a múlt évi 70 millió forintos kormányzati támogatáson felül további 280 millió forinttal segíti az állam az intézmény bővítését. A támogatásnak köszönhetően az óvodát, általános iskolát és gimnáziumot is magában foglaló iskolaközpontban a középfokú oktatás bővítését szolgáló beruházás valósulhat meg 2021 szeptemberéig. Gugán János, az Országos Horvát Önkormányzat elnöke szerint a kabinet támogatásainak is köszönhető, hogy a pécsi iskolaközpontot jelenleg már mintegy félezer óvodás, általános és középiskolás diák látogatja. A 350 millió forintos kormányzati támogatást élvező iskolaközpont-fejlesztés eredményeként a korábban ismertetett tervek szerint mintegy háromszáz négyzetméterrel növelik a komplexum alapterületét, négy tantermet és azokhoz tartozó kiszolgáló helyiségeket hoznak létre.

Az államtitkár beszámolt hallgatóságának arról, hogy tíz éve a kormányzat nemzetiségi politikáján belül olyan támogatási rendszert alakítottak ki, amelynek keretében iskolák, kulturális intézmények épülhettek és bővülhettek, programok, rendezvények, táborok valósulhattak meg. 2010-től csak a horvát nemzetiség 8,3 milliárd forintos támogatásban részesült céljai eléréséhez. De a horvát mellett a német nemzetiségi oktatás is folyamatosan fejlődik Pécsen, hiszen a Koch Valéria Iskolaközpont is 300 millió forintos, óvoda építését szolgáló kormányzati támogatásban részesül.