etk szabalyzatok FB200x75

Ma 2021. ápr. 13., kedd, Ida napja van. Holnap Tibor napja lesz.

További uniós források PDF Nyomtatás
2013. szeptember 19. csütörtök, 07:00

mezo ferenc01A kormány döntése értelmében újabb, tizenhétmilliárd forintos fejlesztés valósulhat meg az Észak-alföldi régióban. A régióhoz tartozó három megyében huszonöt várost érint a városrehabilitációs támogatás. A mostani fejlesztésekkel három új járási székhelyet hoznak létre, és két új kormányablakot is kialakítanak.

Városrehabilitációra 8,8 milliárd, telephelyfejlesztésre 4,8 milliárd, önkormányzati utak fejlesztésére 3 milliárd forintot fordíthatnak a nyertes pályázók - jelentette be Mező Ferenc, az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója Debrecenben. A régióhoz tartozó Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a szociális városrehabilitációs pályázatok esetében kilenc város 3,4 milliárd forint támogatást kap, míg a funkcióbővítő városrehabilitáció esetében tizenhat város kap 5,4 milliárd forint uniós forrást.

A szociális típusú városrehabilitáció alapvető célja a városok leromlott vagy leszakadó városrészei hanyatlási folyamatainak megállítása és megfordítása, hogy a helyi hátrányos helyzetű lakosság életminősége és esélyei javuljanak, az épített környezet minőségi változáson menjen át. A funkcióbővítő konstrukció célja pedig az, hogy mind a helyi és vonzáskörzetben élő lakosság, mind pedig a befektetők, turisták számára vonzó szolgáltató városközpontok alakuljanak ki, amelyek megfelelő szintű gazdasági, kulturális, közösségi, turisztikai szolgáltatásokat képesek biztosítani úgy, hogy hozzájárulnak a munkahelyek bővüléséhez.

A mostani fejlesztésekkel a közigazgatási ügyeket is közelebb hozzák az emberekhez járásközpontok, kormányablakok kialakításával. Három új járási székhelyet hoznak létre Újfehértón, Nagykállón és Nyíradonyban, s két új kormányablakot is kialakítanak Hajdúböszörményben és Nyírbátorban - ismertette a részleteket Mező Ferenc.

Elmondta azt is, hogy a 90 nyertes pályázó után 73 vállalkozás nyert forrást telephelyfejlesztésre, összesen 4,8 milliárd forint összegben, míg 12 pályázó önkormányzati utak felújítására fordíthat összesen 3 milliárd forintot a régióban.

A hajdú-bihari közgyűlés elnöke, Bodó Sándor arról számolt be, hogy a funkcióbővítő városrehabilitáció keretében Hajdú-Bihar megyében hat város: Hajdúböszörmény, Hajdúhadház, Püspökladány, Hajdúnánás, Nyíradony, Berettyóújfalu kap több mint kétmilliárd forint uniós forrást, míg a szociális célú városrehabilitáció keretében Hajdúhadház és Hajdúböszörmény kap közel 800 millió forintot. Önkormányzati utak Hajdúböszörményben, Hajdúszoboszlón, Mikepércsen, Balmazújvárosban, Nyíradonyban és Nyírbátorban újulhatnak meg Hajdú-Biharban a plusz forrásokból.