Hirdetés
Nincs START 2012 január hónapban PDF Nyomtatás
2012. január 16. hétfő, 10:23
uveges_gAhogy ezt már sejteni lehetett, a nagy vehemenciával és fogadkozással 2011 novemberében beharangozott START Közmunkaprogramok az ígéretek ellenére mégsem indulhatnak el 2012 januárjában.

 

Indokok vannak bőséggel, ma Magyarországon minden meg lehet magyarázni, és annak az ellenkezőjét is…

Egy „probléma” van, hogy a döntések végpontjában ott vannak az emberek, ott van a Valóság.

Nem lehet már számhalmazzal, körülmények taglalásával, szépen hangzó megoldási javaslatcsomagokkal, filozofálgatással lenyomni az emberek torkán azt, hogy mi is az oka annak, hogy a propaganda ellenére a valóságban soha nem tapasztalt mértékben nő az eladósodottság, kikapcsolják az áramot is a családok lakásaiból, utcára kerülnek emberek a fizetésképtelenség miatt, napokig nem kerülhet már étel sem az asztalokra, és nincs kiszámítható munkalehetőség…

Merthogy 2011 november végétől mintegy másfél hónapon keresztül SEMMI nem történt a „legfelsőbb szinteken” azt követően, hogy a Munkaügyi Központoktól, és a helyi önkormányzatoktól november hónapban katonás rendben 2-3 hét leforgása alatt vártak térségi, szakmailag és pénzügyileg is megalapozott, tömegeket megmozgató 12 hónapos közmunkaprogram tervezeteket.

Ismételten jelezzük, hogy - mint általában - az érdemi munkát levéve a kormányzat válláról, szinte lehetetlenül rövid idő alatt születtek meg térségünkben – az önkormányzatok és a munkaügyi kirendeltségek dolgozóinak 24 órás munkájának köszönhetően – a mintaértékű közfoglalkoztatási programok, melynek összesítése és jóváhagyása lett volna csupán a feladata a minisztériumnak.

A munka 90 százalékának elvégzése az egyik oldalon - mindent beleértve - 3 hét alatt lezajlott, a maradék 10 százalékkal a másik oldalon másfél hónapja nem tudnak megbirkózni.

Ez Magyarország valódi csődje, ha nem lenne a munkát még ismerő vidék, az „elméletgyáros” felső vezetés már el sem tudná hitetni, hogy valamire is gyakorlatban működő megoldást tud kínálni és megvalósítani.

A tények a következők: Hernádszentandrás település 2011. november 22-én adta be kidolgozott START Közmunka pályázatait 4 alprojekt vonatkozásában, 65 munkanélküli bevonásának igényével, a Munkaügyi Központ kirendeltsége 2011. november 23-án ellenőrizte és két nappal később a minisztérium döntéshozói felé továbbította a pályázati anyagot, az illetékességi területének összes települési pályázatainak részeként.

Az ígéret a következő: a 2012-ben 12 hónapra tervezett programok január 2-tól el fognak indulni, a pénzügyi fedezet rendelkezésre áll, a 2011-ben megkezdett programok folytonossága biztosított…

A valóság a következő: 2012. január 11-én megkapott értesítések értelmében költségvetési okoknak köszönhetően átdolgozandóak a benyújtott pályázatok, 2012. február 1-nél előbb nem indulhatnak a START közmunkaprogramok, a mezőgazdasági projektek esetében pedig további csúszás várható, ugyanis menetközben központilag kirendelt mezőgazdasági szakértő bevonását és általa korrigált anyag benyújtását írta elő a minisztérium, immár sokadik módosításként.

Közben pedig a januári közmunkára szánt forrást megtakarította a központi költségvetés…

Kéretik – az ország és a VIDÉK fejlesztésére kapott mandátumhoz méltó felelősséggel – végre komolyan vehetően és szavahihetően kormányozni, és tartani az adott szót és írást, mert kizárólag a tudatos és kiszámítható munka hozhat valódi elmozdulást a szakadék széléről…

Üveges Gábor

Hernádszentandrás polgármestere

Ossza meg a bejegyzést

 

Hozzászólások  

 
+2 #5 volt közmunás 2012-02-22 18:54
Idézet - egy közmunkás tolnamegyéböl:
Klubunkhoz méltatlan stílusa miatt a hozzászólást töröltem.
Moderátor


Akkor az sem méltó, hogy 47ezerért ugyan annyit dolgoztatnak a közmunkásokkal, mint más 8 órában. Matolcsy meg egyen zsíros kenyeret, jó sokat! Remélem eljut odáig, hogy csak az jut neki, bár az sem kerülni ki 47-ből, a 250 Ft-os kenyérár mellett.
Idézet
 
 
+1 #4 istván 2012-01-18 08:31
Érintettként, erről a dologról nem lehet indulatok nélkül beszélni. Inkább nem is nyilatkozom mert azt is kitörölnétek.
Idézet
 
 
+1 #3 demokráciában? 2012-01-17 09:04
Idézet - egy közmunkás tolnamegyéböl:
Klubunkhoz méltatlan stílusa miatt a hozzászólást töröltem.
Moderátor

Ezt úgy hívják, hogy cenzúra.
Idézet
 
 
+1 #2 egy közmunkás tolnamegyéböl 2012-01-16 21:50
Klubunkhoz méltatlan stílusa miatt a hozzászólást töröltem.
Moderátor
Idézet
 
 
+9 #1 választás 2012-01-16 13:56
Jobbat mondok, Gábor!
Előrehozott választásokat!
Idézet
 

Szóljon hozzá!

Biztonsági kód
Frissítés

alapnet2

25

               CÉGBEMUTATÓ


 

Bejelentkezés

Miért érdemes regisztrálni?

Kiemelt témák hozzászólásai

 • Csak úgy mellékesen - a magyar adófizetői pénzekből a kormány támogatja a határo... Tovább...
 • Igen! velünk senki sem foglalkozik.A tanárok, orvosok, ..stb többszörösét keresi... Tovább...
 • Csak jelzem a kormánynak, hogy a költségvetési törvényben a köztisztviselői ille... Tovább...
 • 3/3 Tovább...
 • Az évszázad vicce... Tovább...
 • Gulyás Gergely és Rogán Antal támogatták az egyetemes áram- és gázszolgáltatás á... Tovább...
 • Ebből is látszik, hogy a kormány -respekt azoknak akik támogatták-menn yire érzi... Tovább...
 • Ha az önkormányzatok bedőlnek/csődbe mennek, akkor az ország is bedől, mert mind... Tovább...
 • A kormány elvonta az önkormányzatok legnagyobb bevételeit - iparűzési adó, gépjá... Tovább...
 • Pontosabban - az idén sem. Ezért vannak leszegényedve a falvak, kisebb városok ö... Tovább...
 • A szakszervezetne k április 3-ra és 4-re kellett volna országos sztrájkot hirdet... Tovább...
 • Öröm olvasni, hogy a közszférában dolgozók bére ilyen jelentős mértékben emelked... Tovább...
 • Reméljük este 10-kor már kihitdetik ezt a jogszabály módosítást!!! Tovább...
 • A kormány nem segít, ideje bezárni mindent az önkormányzatokn ak, meg éjszakára ... Tovább...
 • Lehet még lentebb? Tovább...