Hirdetés
Nincs START 2012 január hónapban PDF Nyomtatás
2012. január 16. hétfő, 11:23
uveges_gAhogy ezt már sejteni lehetett, a nagy vehemenciával és fogadkozással 2011 novemberében beharangozott START Közmunkaprogramok az ígéretek ellenére mégsem indulhatnak el 2012 januárjában.

 

Indokok vannak bőséggel, ma Magyarországon minden meg lehet magyarázni, és annak az ellenkezőjét is…

Egy „probléma” van, hogy a döntések végpontjában ott vannak az emberek, ott van a Valóság.

Nem lehet már számhalmazzal, körülmények taglalásával, szépen hangzó megoldási javaslatcsomagokkal, filozofálgatással lenyomni az emberek torkán azt, hogy mi is az oka annak, hogy a propaganda ellenére a valóságban soha nem tapasztalt mértékben nő az eladósodottság, kikapcsolják az áramot is a családok lakásaiból, utcára kerülnek emberek a fizetésképtelenség miatt, napokig nem kerülhet már étel sem az asztalokra, és nincs kiszámítható munkalehetőség…

Merthogy 2011 november végétől mintegy másfél hónapon keresztül SEMMI nem történt a „legfelsőbb szinteken” azt követően, hogy a Munkaügyi Központoktól, és a helyi önkormányzatoktól november hónapban katonás rendben 2-3 hét leforgása alatt vártak térségi, szakmailag és pénzügyileg is megalapozott, tömegeket megmozgató 12 hónapos közmunkaprogram tervezeteket.

Ismételten jelezzük, hogy - mint általában - az érdemi munkát levéve a kormányzat válláról, szinte lehetetlenül rövid idő alatt születtek meg térségünkben – az önkormányzatok és a munkaügyi kirendeltségek dolgozóinak 24 órás munkájának köszönhetően – a mintaértékű közfoglalkoztatási programok, melynek összesítése és jóváhagyása lett volna csupán a feladata a minisztériumnak.

A munka 90 százalékának elvégzése az egyik oldalon - mindent beleértve - 3 hét alatt lezajlott, a maradék 10 százalékkal a másik oldalon másfél hónapja nem tudnak megbirkózni.

Ez Magyarország valódi csődje, ha nem lenne a munkát még ismerő vidék, az „elméletgyáros” felső vezetés már el sem tudná hitetni, hogy valamire is gyakorlatban működő megoldást tud kínálni és megvalósítani.

A tények a következők: Hernádszentandrás település 2011. november 22-én adta be kidolgozott START Közmunka pályázatait 4 alprojekt vonatkozásában, 65 munkanélküli bevonásának igényével, a Munkaügyi Központ kirendeltsége 2011. november 23-án ellenőrizte és két nappal később a minisztérium döntéshozói felé továbbította a pályázati anyagot, az illetékességi területének összes települési pályázatainak részeként.

Az ígéret a következő: a 2012-ben 12 hónapra tervezett programok január 2-tól el fognak indulni, a pénzügyi fedezet rendelkezésre áll, a 2011-ben megkezdett programok folytonossága biztosított…

A valóság a következő: 2012. január 11-én megkapott értesítések értelmében költségvetési okoknak köszönhetően átdolgozandóak a benyújtott pályázatok, 2012. február 1-nél előbb nem indulhatnak a START közmunkaprogramok, a mezőgazdasági projektek esetében pedig további csúszás várható, ugyanis menetközben központilag kirendelt mezőgazdasági szakértő bevonását és általa korrigált anyag benyújtását írta elő a minisztérium, immár sokadik módosításként.

Közben pedig a januári közmunkára szánt forrást megtakarította a központi költségvetés…

Kéretik – az ország és a VIDÉK fejlesztésére kapott mandátumhoz méltó felelősséggel – végre komolyan vehetően és szavahihetően kormányozni, és tartani az adott szót és írást, mert kizárólag a tudatos és kiszámítható munka hozhat valódi elmozdulást a szakadék széléről…

Üveges Gábor

Hernádszentandrás polgármestere

Ossza meg a bejegyzést

 

Hozzászólások  

 
+2 #5 volt közmunás 2012-02-22 19:54
Idézet - egy közmunkás tolnamegyéböl:
Klubunkhoz méltatlan stílusa miatt a hozzászólást töröltem.
Moderátor


Akkor az sem méltó, hogy 47ezerért ugyan annyit dolgoztatnak a közmunkásokkal, mint más 8 órában. Matolcsy meg egyen zsíros kenyeret, jó sokat! Remélem eljut odáig, hogy csak az jut neki, bár az sem kerülni ki 47-ből, a 250 Ft-os kenyérár mellett.
Idézet
 
 
+1 #4 istván 2012-01-18 09:31
Érintettként, erről a dologról nem lehet indulatok nélkül beszélni. Inkább nem is nyilatkozom mert azt is kitörölnétek.
Idézet
 
 
+1 #3 demokráciában? 2012-01-17 10:04
Idézet - egy közmunkás tolnamegyéböl:
Klubunkhoz méltatlan stílusa miatt a hozzászólást töröltem.
Moderátor

Ezt úgy hívják, hogy cenzúra.
Idézet
 
 
+1 #2 egy közmunkás tolnamegyéböl 2012-01-16 22:50
Klubunkhoz méltatlan stílusa miatt a hozzászólást töröltem.
Moderátor
Idézet
 
 
+9 #1 választás 2012-01-16 14:56
Jobbat mondok, Gábor!
Előrehozott választásokat!
Idézet
 

Szóljon hozzá!

Biztonsági kód
Frissítés

23ev

               CÉGBEMUTATÓ


 

online

Bejelentkezés

Miért érdemes regisztrálni?

Kiemelt témák hozzászólásai

 • Ha kormány leszámol az iparűzési adóval, akkor ezzel együtt leszámol az önkormán... Tovább...
 • Sajnos az önkormányzatisá g végét látom - önálló bevételek nélkül, az állami tám... Tovább...
 • Bukta lesz, ha nem jó a víz összetétele...l ásd Mezőberény (Békés megye). Tovább...
 • A jelen helyzet nem alkalmas a viccelődésre.Tö bb komolyságot várna el az ember. Tovább...
 • A magyar közigazgatás 1990-2010. között jó színvonalon működött, ráadásul az ügy... Tovább...
 • Nőhetne az adóbevétel, ha az Orbán kormány nem vette volna el a gépjárműadót, me... Tovább...
 • Ismét statisztikán alapuló valamit" összegzett Vargamisi? Nem nagyon értek hozzá... Tovább...
 • A kormány teleplakátolta az országot, hogy ha Magyarországra jössz (külföldi dol... Tovább...
 • Mondja meg valaki miért kell nekünk 18 db akkumulátor gyár. Gyakorlatilag minden... Tovább...
 • El kellene dönteni végre, hogy az önkormányzat hatóság, vagy sem... Tovább...
 • Ha elveszik az önkormányzatok maradék bevételét is, akkor az már nem önkormányza... Tovább...
 • Ja, az ügyfél meg járkál befeléa KAB-ba, de az ügyét nem intézik el hónapok alat... Tovább...
 • Meg nem kell bölcsőde minden kistelepülésre. Minek? Se gyerek,se munkahely. De m... Tovább...
 • Ezt nem hiszem, mert a falvakban nem a templom felújítása, meg a járda felújítás... Tovább...
 • Nem sajnálom az 5.000 főnél nagyobb településeket, vannak kistelepülések akiknek... Tovább...