holnapIdén is jelentkezhetnek a települési önkormányzatok a Holnap városáért díjra. A jelentkezési határidő július elseje, a pályázatokat szeptember 15-éig várják a szervezők.

Takács Júlia, a díj alapítója az M1 aktuális csatorna műsorában elmondta, négy kategóriában - természeti, gazdasági, kulturális és társadalmi értékek bemutatásával - lehet nevezni. Elmondta, tavaly harminc város jelentkezett, idén feltehetően valamivel több pályázó lesz.
Bár a pályázattal a települések pénzt nem kapnak, ösztönzőleg hat, hogy bemutatkozási lehetőséget kapnak, és három évig használhatják az elnyert védjegyet. Takács Júlia hozzátette, nem kizáró ok, ha valamely város tavaly már indult, és egy város több kategóriában is megmérettetheti magát.

Jelentkezni a fenntarthatokozösseg.eu honlapon lehet.

(MTI)