konyhakert romaA pénteki Hivatalos Értesítőben megjelent a közfoglalkoztatásra igényelhető földekről szóló hirdetmény. Az önkormányzatok nemcsak a saját területükön lévő, hanem attól 30 kilométeren belüli belterületi földet is megigényelhetnek közfoglalkoztatási célra.

A vagyonkezelés ideje 15 év - egyebek mellett ezt tartalmazza a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet hirdetménye. Az önkormányzat, a föld vagyonkezelésébe adására szóló kérelmét a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet területileg illetékes megyei osztályánál terjesztheti elő. Amennyiben több önkormányzat nyújtott be kérelmet egyazon földterületre, a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet a település fekvése, az önkormányzat kérelmében megfogalmazottak megvalósíthatósága és az előzetesen beadott igénye alapján hozza meg a döntését.

Az önkormányzat a támogatásra a rendelkezésre álló egyéni szabad mezőgazdasági de minimis keretének függvényében nyújthat be kérelmet. Az igénylése alapján elnyert vagyonkezelői jogot nem adhatja tovább. A vagyonkezelésbe adásról minden esetben a kormány dönt - az NFA javaslata alapján.

A felhívás melléklete felsorolja a közfoglalkoztatási célra rendelkezésre álló belterületi földterületeket. Ezekből péntektől (május 9-étől) számítva 30 napig igényelhető terület.