euzAz utóbbi egy hónapban közel 900 milliárd forinttal csökkent a késedelemben lévő állami vagy önkormányzati uniós projektek értéke közölte a Miniszterelnökség - írja a VG.hu.

A legfrissebb, április 20-i összesítés szerint ugyanis a csúszó projektek teljes állományának értéke 1361 milliárdot tett ki szemben a március közepi 2240 milliárdos értékkel. A teljes megítélt támogatáson belül a késedelemmel érintett összeg pedig közel 160 milliárd forinttal csökken, miután a legfrissebb adatok szerint ez a tétel 273 milliárdot tesz ki, míg márciusban még 429 milliárd volt az értéke.

A késedelemben lévő projektek száma közel ötszázzal csökkent az utóbbi egy hónapban. Jelenleg így 842 olyan a 2007-2013-as ciklusra vonatkozó állami, vagy önkormányzati fejlesztés szerepel a késedelmes projektek nyilvános listáján, ahol a projektgazdák késésben vannak a támogatási szerződésben a megvalósításra vonatkozóan vállalt ütemezési határidőkhöz képest.

A Miniszterelnökség a beérkező adatok alapján havonta újítja meg a február közepén közzétett listát, így a mostani volt a második frissítés a sorban. Február közepén még 1716 projekt szerepelt a listán, vagyis két hónap alatt hozzávetőleg felére csökkent a késedelemben lévő projektek száma. A csúszó projektek teljes állományának értéke, valamint a teljes megítélt támogatáson belül a késedelemmel érintett összeg is szintén mintegy 50 százalékkal csökkent a február közepi helyzethez képest. A Miniszterelnökség szerint az adatokból jól látszik, hogy a lista nyilvánosságra hozatalával a kormánynak sikerült ösztönöznie az érintett projektgazdákat.