Alkotmánybírósághoz fordult a Fővárosi Törvényszék, mely a kihirdetett kormányrendelet ellenére sem volt hajlandó megszüntetni a náluk indult, a szolidaritási hozzájárulás ügyében folyó pereket. A hétfői tárgyaláson elhangzott: alkotmányos jogállamban egy kormányrendelet nem állhat az Alaptörvény rendelkezései felett.


Nemcsak nem volt hajlandó megszüntetni a szolidaritási hozzájárulás ügyében indult pereket, ma kihirdetett végzésében Alkotmánybírósághoz is fordult az erről határozó kormányrendelet miatt a Fővárosi Törvényszék.

A kormány február elején, a Magyar Közlönyben, teljesen meglepetésszerűen hirdette ki azt a kormányrendeletet, mely újabb csapást mért az egyébként sem túl jó állapotban lévő magyar jogállamra. A háborús veszélyhelyzeti rendelet az önkormányzatok által kötelezően fizetendő szolidaritási hozzájárulás miatt született, melyben már évek óta folynak a perek a fővárosi önkormányzat, több település és kerület, valamint a Magyar Államkincstár között.

Ennek tett pontot a végére az egyébként alperes kormány, amely az Alkotmánybíróság végzésére hivatkozva azt mondta ki, hogy a szolidaritási hozzájárulás ellen az önkormányzatokat nem illeti meg jogvédelem.

A cikk folytatódik

Hirdetés