budagyongye01Tizenkét, állami tulajdonba került ingatlant árverezhetnek el Pest megyében, amelyekre a megyeháza tetemes adóssága miatt a hitelezők jelzálogjogot jegyeztettek be. Az üresen álló volt Budagyöngye Kórház nyitja meg a sort a jövő hónapban.

A tavaly még a Pest Megyei Önkormányzat tulajdonában lévő iskolák, kórházi épületek, valamint múzeumi és szociális ellátási célokat szolgáló ingatlanok áruba bocsátására azért van szükség, mert a magyar állam átvállalta azokat az adósságokat és járulékaikat, amelyek tavaly december 30-áig a megyei önkormányzatok által fenntartott intézményekben felhalmozódtak, illetve az intézményi feladatok ellátásához kapcsolódtak – jelezte az MTI-nek a Pest Megyei Intézményfenntartó Központ vezetője, Horváth Péter. Azt is elmondta, hogy az adósság rendezésének egyéb lehetséges módszereiről, a folyamat részleteiről egy belügyminisztériumi rendelet ad majd útmutatást.

Hír szerint az árverezésekre azért van szükség, hogy ki tudják fizetni HunGast Kft.-t megillető pénzt. A volt Budagyöngye Kórház ingatlan-együttesére a jelzálogjogot a HunGast Kft. javára jegyezték be. A kft. ügyvezetője, Kérfalusi Attila szerint körülbelül 560 millió forinttal tartozik a megyeháza a Pest megyében korábban közétkeztetést végző cégének. Az üresen álló ingatlant 900 millió forintra értékelték, de a kft. nem tart igényt rá, hanem a meghitelezett összeget kéri – mondta el az ügyvezető.

A HunGast Kft. és rajta kívül több hitelező is pert indított tavaly, hogy pénzéhez jusson. Nemrégiben a Magyar Nemzet, illetve a Hír Tv azt adta hírül, hogy „kalapács alá kerülhet adott esetben a kistarcsai Flór Ferenc Kórház és a fővárosi Szent Rókus Kórház is”, bár ezt a megkérdezett önálló bírósági végrehajtó, Schmidt Zoltán cáfolta, mondván: egyetlen kórházat vagy iskolát sem fognak dobra verni. Ezt mondta Göböl Zsolt, a Szent Rókus Kórház főigazgatója is.