Hét önkormányzat és polgármesteri hivatal fogott össze a március 8-i nőnap alkalmából, hogy más munkáltatóknak is példát mutatva közzé tegye a nemek közötti bérszakadékra vonatkozó adatait, amivel nagy lépést tesznek a munkaerőpiaci átláthatóság és a női munkavállalók egyenlőségének megteremtéséért, olvasható az Amnesty International közleményében.


A csatlakozó önkormányzatok: Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala, II., VII., IX., XIX. kerület, Fót és Pécs önkormányzata vállalták, hogy nemcsak kiszámolják a bérszakadékra vonatkozó adataikat, hanem a munkavállalóik és nyilvánosság számára is elérhetővé teszik azokat.

A munkaerőpiac az egyik olyan terület, ahol a nők hátrányos megkülönböztetése számos formában megjelenik, így például a nők és férfiak fizetésében mért átlagos különbség területén. Magyarországon ez közel 17 százalékos bérkülönbséget jelent, amivel az egyik legrosszabb helyen állunk az Európai Unióban, írja a civilszervezet.

A cikk itt folytatódik

Hirdetés