Azt követeli a Pedagógusok Szakszervezete, hogy a kormány ne vezesse be azokat az intézkedéseket, amelyek több tízezer álláshely megszüntetésével járhatnak. A szakszervezet szerint egyre kisebb az esély érdemi megállapodásra az oktatási államtitkárral - jelentette az MTI.
A Magyar Közlöny 39. számában megjelent kormányhatározatból értesültek arról a pedagógusok, hogy a kormány régen eldöntötte, a munkaterheiket radikálisan megnövelő törvényi rendelkezéseket 2013. szeptember 1-jétől hatályba lépteti akkor is, ha az új illetmény-előmeneteli rendszert nem vezetik be. A pedagógusok munkaterheit meghatározó rendelkezéseket ugyanis a köznevelésről szóló törvény 62. szakasza tartalmazza, amelynek felfüggesztéséről a határozat nem intézkedik. (32 óra kötött munkaidő: 22-26 óra tanítással lekötött idő, 6 óra egyéb teendőkre, így eseti helyettesítésre, tanulói felügyeletre igénybe vehető idő.)
A határozatból a Pedagógusok Szakszervezete szerint egyértelműen megállapítható az is, hogy a kormány meg akarja szüntetni annak lehetőségét, hogy az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése után tovább lehessen foglalkoztatni bárkit azok közül, akik költségvetési intézményben, így a települési önkormányzatok és az állami intézményfenntartó központ fenntartásában lévő közoktatási intézményekben dolgoznak. A kényszernyugdíjazás vonatkozna az óraadó tanárként foglalkoztatottakra, továbbá a korhatár előtti ellátásban (korábban előrehozott öregségi nyugdíj) részesülőkre is.
Az oktatásért felelős államtitkárral történt október 17-ei egyeztetés során a szakszervezeti képviselők jelezték, hogy a pedagógusok munkaterheinek radikális megnövelése és az intézmények állami fenntartásba vétele súlyos következményekkel járna a köznevelés rendszerének működtetésében. Ígéretet kaptak arra, hogy november 9-én az általuk jelzett kérdésekben további egyeztetésekre kerül sor. A megjelent kormányhatározatból azonban világossá vált, hogy egyre kevesebb az esély az államtitkárral történő érdemi megállapodásra - olvasható a Pedagógusok Szakszervezete közleményében.