60 nappal elhalasztotta Budapest áprilisi inkasszóját az Államkincstár.


Belátta a Magyar Államkincstár, hogy ha inkasszózza Budapest szolidaritási hozzájárulásának áprilisi részét, az „veszélyezteti a munkabérek, illetmények és ellátások kifizetését” – olvasható a MÁK határozatában. A kincstár 60 nap haladékot adott a fővárosi önkormányzatnak a szolidaritási hozzájárulás 2. részösszegének, 37,1 milliárd forintnak a kifizetésére.

„A halasztás nem jelent megoldást, de időt ad arra, hogy a főváros meg tudjon állapodni Magyar Péter kormányával a szolidaritási hozzájárulásról, illetve megszülethessenek a Budapest pénzügyi helyzetét rendező döntések” – mondta a Népszavának Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója.

A cikk itt olvasható

Hirdetés