Tovább folytatódik a rövid távú lakáskiadás körüli vita Terézvárosban. Az ügy már nemcsak a szálláskiadást érinti, hanem azt is, milyen mozgástérrel rendelkeznek az önkormányzatok helyi szabályozási kérdésekben.
A rövid távú lakáskiadás korlátozásával kapcsolatos terézvárosi döntések nyomán továbbra is jogi és szakmai viták zajlanak. A szállásadói szervezetek szerint egységesebb szabályozásra lenne szükség, miközben a kerület álláspontja szerint a helyi lakók érdekeinek védelme indokolhatja a korlátozásokat.
Az ügy önkormányzati szempontból azért lehet kiemelten fontos, mert precedenst teremthet arra, hogy a települések és városrészek milyen mértékben élhetnek saját szabályozási lehetőségeikkel. A kérdés nemcsak Budapestet, hanem más turisztikailag érintett településeket is érdekelhet.
A következő időszak egyik fontos kérdése lehet, hogy a jogi eljárások és az esetleges országos szabályozási változások hogyan befolyásolják az önkormányzatok mozgásterét.

