Elővigyázatosságból, szakértők javaslata alapján 34 önkormányzati útszakasz esetében akkreditált méréseket rendelt meg Sopron önkormányzata – jelentette be egy Facebook-posztban a polgármester, Farkas Ciprián.


A testület munkacsoportot állított fel, miután több nyugat-magyarországi településen is kiderült: súlyosan rákkeltő azbeszt található egyes osztrák bányákból korábban hazánkba szállított kőzúzalékban. A múlt héten a Greenpeace azonosított be több olyan területet Sopronban, ahol ilyen követ használtak.

A munkacsoport feladata, hogy hatékony cselekvési tervet alkosson az osztrák azbeszt-üggyel kapcsolatban.

Annak ellenére, hogy az ügy kivizsgálása és annak megoldása elsődlegesen állami feladat, az önkormányzat részéről is mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy mi, soproniak világos képet kapjunk a szennyezés körülményeiről és annak mértékéről – írta a polgármester.

A cikk folytatódik

Hirdetés