Befejeződött az M3-as metróvonal felújítása, kora délutántól újra minden állomáson megállnak a szerelvények, így véget ér a metrópótlás is a belvárosban – tudatta a Főpolgármesteri Hivatal és a Budapesti Közlekedési Központ.

Május 22-én teljesen visszakapták a budapestiek a hármas metrót, ezzel véget ér a metrópótlás öt és fél éves időszaka. Jelentős változások lépnek életbe a forgalmi rendben a pótlóbuszok számára használt sávok átalakításával az észak-déli tengelyen.

A BKK kiemelte, az ország legforgalmasabb vasútvonalának számító 3-as metró felújítása 2017 őszén kezdődött el. A felújítás alatt teljesen megújult a metróvonal infrastruktúrája: többek között új vágányokat és kitérőket építettek be, kicserélték a biztosítóberendezéseket, és szigetelték az alagutakat is.

A cikk itt olvasható tovább