Több a menzás és jelentősen csökkent az ételmaradék mennyisége, amellett, hogy egészségesebben étkeznek a gyerekek.
A 2014-es menzarendeletet tavaly februárban újították meg. Az allergiások védelmében megtiltották
- a dió,
- a mogyoró és
- a szezámmag használatát,
valamint
- bevezették az úgynevezett vitaminpultokat,
- lehetővé tették az A és B menük közötti választást, illetve
- egyre több iskolában az önkiszolgálást.
Ez számos eredménnyel járt – mondta az Inforádióban a Magyar Közétkeztetők Szövetségének szakmai vezetője, Feigl Edit.
Ezekkel a változtatásokkal a közétkeztető cégeknek nagyobb lehetőségük van arra, hogy növeljék az elfogadottságot. Ami még nagy változás volt, hogy lehetővé tették az önkiszolgáló rendszerű étkeztetést, amit meg lehet valósítani az A, B vagy C menü előzetes választásával.

