Több a menzás és jelentősen csökkent az ételmaradék mennyisége, amellett, hogy egészségesebben étkeznek a gyerekek.


A 2014-es menzarendeletet tavaly februárban újították meg. Az allergiások védelmében megtiltották

  • a dió,
  • a mogyoró és
  • a szezámmag használatát,

valamint

  • bevezették az úgynevezett vitaminpultokat,
  • lehetővé tették az A és B menük közötti választást, illetve
  • egyre több iskolában az önkiszolgálást.

Ez számos eredménnyel járt – mondta az Inforádióban a Magyar Közétkeztetők Szövetségének szakmai vezetője, Feigl Edit.

Ezekkel a változtatásokkal a közétkeztető cégeknek nagyobb lehetőségük van arra, hogy növeljék az elfogadottságot. Ami még nagy változás volt, hogy lehetővé tették az önkiszolgáló rendszerű étkeztetést, amit meg lehet valósítani az A, B vagy C menü előzetes választásával.

A cikk folytatódik

Hirdetés