Szombattól már nem Sárkány Péter a győri közszolgálati mamutcég, a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A pénteki igazgatósági ülésen egyhangúlag fogadták el Sárkány lemondását, amit elsősorban fizikai és lelki elfáradással indokolt, illetve azzal, hogy nem szeretne gátja lenni a Győr-Szol további működésének.
Győrben nem nagyon kell magyarázni, mire utalt ezzel Sárkány Péter. A lakáskassza számlájáról eltűnt 1,7 milliárd forint miatt megromlott a kapcsolata Pintér Bence győri polgármesterrel, aki ellenzéki pozícióból már korábban felszólította lemondásra, de április 12. előtt mások voltak az erőviszonyok, így erre nem volt esély. Az elsöprő Tisza-győzelem Győrben alapvető fordulatot hozott, az ellenzéki városvezetés befolyása jelentősen megnőtt, pedig nem Tisza-tagok, hanem a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület képviselői. Ehhez kellett persze az is, hogy hatalmas vereséget szenvedtek a Fidesz–KDNP győri jelöltjei, akik addig a közgyűlés erős emberei voltak.

