Hirdetés
6 kilométernyi földutat tettek járhatóvá, de még aszfaltozna a város
2020. december 28. hétfő, 09:30

nyiregyhazaNyíregyháza most várja azoknak a lakóközösségeknek a jelentkezését, amelyek szintén szeretnék, hogy a meglévő földutat aszfaltút helyettesítse.

Közleményükben azt írták: Nyíregyháza önkormányzata ötmilliárd forintos útfejlesztési támogatást kapott egy térségi fejlesztési igények támogatásáról szóló kormányhatározat alapján. Idézték Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP) polgármestert, aki bejelentette, hogy a program első ütemeként megkezdődött kilenc városrészben 15 utca útépítésének közbeszerzési eljárása. Az első csomag becsült költsége mintegy 1,2 milliárd forint, ebből hat kilométernyi földút kap aszfaltburkolatot.

Az első ütemben szereplő utcák építésének feltételei adottak, a lakossági együttműködés eredményeként az útépítéshez szükséges területek szinte teljes mértékben rendelkezésre állnak - írták, dicséretesnek nevezve azoknak az ingatlantulajdonosoknak, lakóközösségeknek az összefogását, ahol a lakók - együttműködve a várossal - térítésmentesen átadták az útépítéshez szükséges területet az önkormányzatnak.

Cél, hogy a lakókkal összefogva folytassuk Nyíregyháza úthálózatának fejlesztését, s így tovább csökkenjen városunkban a földutak száma - közölte a polgármester.

Az önkormányzat vizsgálja a már beérkezett igényeket és várja azoknak a lakóközösségeknek a jelentkezését, amelyek szeretnék, hogy a meglévő földutat aszfaltút helyettesítse. Ehhez szükséges, hogy az utcában magas legyen a beépítettségi arány, legyenek kiépítve az alapközművek, az ingatlantulajdonosok nyilatkozzanak arról, hogy az érintett területrészt térítésmentesen átadják, legyenek útépítési tervek, lefolytassák az engedélyeztetési eljárást és megvizsgálják a városfejlesztési, városrendezési szempontokat - ismertették.

Január elejétől a város hivatalos weboldalán, a nyiregyhaza.hu oldalon tájékozódhatnak az érintettek.

Ossza meg a bejegyzést

 

Szóljon hozzá!

Biztonsági kód
Frissítés

23ev

               CÉGBEMUTATÓ


 

online

etk 3k

Szabályozási Tudsátár

Hírek hozzászólásai

 • ...jó és most mi van? Jah", 2021!! (el sem olvasom, rég túl vagyunk az... Tovább...
 • Jelentősen nőttek az önkormányzatok adóbevételei - mely adóbevételeket... Tovább...
 • A II,kerületben 140 embernek van 40 négyzetméteres területe kárpótlás ... Tovább...
 • Budapesten, néhány nagyvároson és a közvetlen környékükön kívül ez az ... Tovább...
 • Dejó"! Olyan jó ezeket a statisztikákat olvasni! Tovább...
 • Nagyon régóta vártunk erre már ! Az ügyvédeket valahogy mellőzni kelle... Tovább...
 • Állami pénzből - adófizetői pénzből - felépítve, állami pénzből fennta... Tovább...
 • Fel kellene végre ismerni" kedves ÁSZ és kormány, hogy már nem kiválts... Tovább...
 • Ember, ez komoly? Falusi hivatalokban garantált bérminimumért dolgozó ... Tovább...
 • Adjatok még pluszba 2 embert minden közös önkormányzati hivatalnak, és... Tovább...
 • Egy átlagos magyar falu az alábbi gondokkal küzd - nincs munkahely a t... Tovább...
 • Néha elgondolkodom, hogy 2006 óta történt e lényegi elmozdulás a magya... Tovább...
 • Valahogy az önkormányzatok támogatása nem nőtt sz ötszörösére, sőt az ... Tovább...
 • Soha nem is lesz...:( Tovább...
 • Ott a bűvös szó: "STATISZTIKAILA G" Tovább...