girdmario

Ma 2022. dec. 04., vasárnap, Borbála és Barbara napja van. Holnap Vilma napja lesz.

Kaposváron van Magyarország legszebb főtere PDF Nyomtatás
2010. október 20. szerda, 13:20

kaposvar_foterKaposváron található Magyarország legszebb főtere és főutcája - így értékelte a Virágos Magyarországért Szervező Bizottsága és a Magyar Turizmus Zrt. azt a munkát, amelyet a somogyi megyeszékhely végzett a belváros átalakításával.

Befejeződött a belváros sétálóövezeteinek kiépítése 2010-ben Kaposváron, a Fő utca mellett díszburkolat fedi már a Noszlopy utcát és az Ady utcát is. A gépkocsiforgalom kitiltása után díszkandelábereket helyezett ki, növényszigeteket épített és új köztéri szobrokat állított a város. A 2,4 milliárd forintos beruházás részeként megújult a Szivárvány Kulturális Központ, parkolóház és mélygarázs is épült.

A Magyarország legszebb főtere, főutcája díjat idén adták át először. Szita Károly polgármester vette át a verseny balatonfüredi díjkiosztóján a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatójától.

alapnet2

CÉGBEMUTATÓ