ETK  22ev Gmail

CÉGBEMUTATÓ

etk szabalyzatok FB200x75

Ma 2020. aug. 10., hétfő, Lőrinc napja van. Holnap Zsuzsanna és Tiborc napja lesz.
ETK Önkormányzati Klub regisztráció

Elbúcsúzott a Pest megyei közgyűlés PDF Nyomtatás
2010. szeptember 24. péntek, 13:31

szucs_lajos_drA Pest megyei közgyűlés e ciklusban utolsó ülésén dr. Szűcs Lajos elnök megköszönte minden képviselő munkáját, valamint hangsúlyozta, hogy a Megyeházán az elmúlt négy évben nem a széthúzás, hanem a közös felelősségvállalás volt a jellemző.

Pest Megye Közgyűlése 2006. október 13-án tartotta alakuló ülését. Elnökké dr. Szűcs Lajost, főállású alelnökké Sinkovicz Lászlót és Wentzel Ferencet, majd 2009. márciusban társadalmi megbízatású alelnöknek Szabó Istvánt választották meg. A megyei közgyűlés munkájában 80 képviselő vett részt. Az elmúlt négy év során az 50 közgyűlés alkalmával 2094 határozat és 153 új vagy módosított rendelet született.

A 2010-es önkormányzati választást követően a Megyei Közgyűlés október 15-én tartja alakuló ülését. Az új Pest megyei közgyűlésnek a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választására irányadó jogszabályok módosítása következtében már csak 43 képviselője lesz.

Szabályozási Tudsátár