20 éves

etk szabalyzatok FB200x75

Ma 2019. júl. 16., kedd, Valter napja van. Holnap Endre és Elek napja lesz.

Még várják a nevezéseket a Virágos Magyarország versenyre PDF Nyomtatás E-mail
2019. május 28. kedd, 07:00

viragos mo logoJúnius elsejéig várják a jelentkezéseket a Virágos Magyarország környezetszépítő versenyre, amelyre idén először erdélyi települések is nevezhetnek. Mára már több millió ember vesz részt a kihívásban, amelyet idén 26. alkalommal hirdettek meg a szervezők.

Idén először hat régióra osztottuk az országot, így lesznek régiós eredményhirdetések is – mondta Borbás Marcsi, a verseny fővédnöke az M1 aktuális csatorna műsorában. „A legszebb falu, legszebb város címet azonban majd a budapesti eredményhirdetésen osztjuk ki” – fűzte hozzá. A szakmai zsűri az idén is kiemelt figyelmet fordít a települések tisztaságára, gondozottságára, a zöldfelületek, közterületek, közintézmények állapotára, és értékelik azt is, hogy milyen programokat szerveznek a közösség mozgósítására.

A települési önkormányzatok a verseny oldalán jelentkezhetnek, a részvétel díjtalan. A fődíj Magyarország képviselete a 2020-as Európai virágos városok és falvak versenyén (Entente Florale Europe). Az európai versenyen az idén a város kategóriában Nagykőrös, falu kategóriában pedig Csemő képviseli Magyarországot. „Biztatjuk azokat, akik eddig még nem jelentkeztek, hogy tegyék meg, hiszen a szakemberek ingyenes szakmai segítséget is nyújtanak a nevezőknek” – fűzte hozzá Borbás Marcsi.

A versenyre tavaly 324 település regisztrált.