Az Önkormányzati Klubról - Rólunk
20 éves
Ma 2018. ápr. 27., péntek, Zita napja van. Holnap Valéria napja lesz.
ETK Önkormányzati Klub regisztráció

A biztosítások áttekintése

bizt_modul_kA biztosítási szerződések jellemzően egy évre érvényesek és 30 nappal a lejárat előtt lehet azokat felmondani, illetve módosítani. Az átfutási időt is figyelembe véve 45-90 nappal az évforduló előtt érdemes megkezdeni az eljárást, hogy az ÖBR használatából adódó megtakarítások realizálhatók legyenek. A biztosítások nyilvántartásából, vagy a kötvények átvizsgálásával ki kell választani a 45-90 nap múlva lejáró biztosításokat. A kockázatkezelés alapelvei szerint át kell tekinteni, hogy az előző időszakhoz képest voltak-e olyan változások (pl. értéknövekedés, új eszközök beszerzése, új típusú felelősségek megjelenése), amelyeket az ajánlatkérésnél már figyelembe kell venni.

A kockázatkezelési és más vonatkozó szabályzatok szerint át kell tekinteni a lehetséges kockázatokat, és megvizsgálni, hogy a jelenlegi biztosítási állomány teljes körűen kezeli-e az érdemi vagyontárgyak, a felelősségi viszonyok teljes körét, és szükség esetén azt kiegészíteni, illetve az esetlegesen már okafogyottá vált biztosítási elemeket megszüntetni. Ha a regisztráció már megtörtént, és az alkuszi megbízás is feltöltésre került, kezdődhet az adatok feltöltése: az Önkormányzati Biztosítások ügyfélszolgálatát megkeresve ehhez a tevékenységhez partnereink közvetlen segítségre is számíthatnak.

Vissza az előző oldalra

Tovább az Önkormányzati Biztosítások Rendszere oldalra