A városok közötti csereprogramok rövid távú lehetőségeket kínálnak az egymástól való tanulásra.

Az Európai Városi Kezdeményezések (EUI - European Urban Initiative) az Európai Regionális Fejlesztési Alap egyik eszköze, amellyel a különböző méretű városok kapacitás- és tudásépítését, valamint a települési innovációk megvalósítását segíti. Olyan továbbadható és széles körben elterjeszthető innovatív megoldások kidolgozását támogatja, amelyek az Európai Unió szempontjából releváns, városi léptékű kihívásokra irányulnak.

City-to-City Exchanges – Városok közötti csereprogramok
01 Jan 2024 - 31 Dec 2027

City-to-City Exchanges: az európai városok és városi térségek számára létrehozott rövid távú csereprogram és tapasztalatcsere lehetőség!

Az EUI 'City-to-City Exchanges' egy folyamatosan nyitva álló pályázati lehetőség 2027. december 31-ig!

Olyan egyszerűek lehetnek, mint egy látogatás két város között. Kellően indokolt esetben a kérelmező kérvényenként legfeljebb három látogatást határozhat meg, amelyet öt hónapon belül kell végrehajtani, ha egy rendezvénysorozat a legalkalmasabb az azonosított kihívás kezelésére.

Ez a szolgáltatás az EU-tagállamok városi hatóságainak szól. A városra, településre, funkcionális városi területre vagy külvárosra nincs minimális népességi követelmény. A pályázatban indokolt esetben a városi hatóság mellett az érintettek is részt vehetnek a cserében.

Honlap

Kontakt pont