furjes balazs02A kormány állja szavát, az Egészséges Budapest Program keretében idén is jár a több mint 10 milliárd forint a fővárosi kerületeknek – írta Facebook-oldalán Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára.

A pénz az Emberi Erőforrások Minisztériuma rendelkezésére áll, közölte olvasóival a felelős államtitkár: „indulhatnak az utalások”. Az igényelt forrásokat rendben megkapja a főváros, valamint az érintett kerületek. Bejegyzése szerint a múlt héten egyeztetett Kiss Ambrus főpolgármester-helyettessel.

A kormány az Egészséges Budapest Program keretében 2020-2024 között évi 10 milliárd forinttal, összesen 50 milliárddal támogatja a budapesti kerületek egészségügyi fejlesztéseit – írta Fürjes Balázs –, a pénzt a kerületek háziorvosi és szakorvosi rendelők felújítására, építésére, bővítésére, terápiás, diagnosztikai eszközök beszerzésére fordíthatják vagy olyan, a koronavírus-járvány idején kiemelkedően fontos fejlesztésekre, mint például a telemedicina.

A források elosztására idén is Karácsony Gergely főpolgármester tett javaslatot, a kormány pedig ennek megfelelően folyósítja a pénzt az érintett kerületeknek – folytatta Fürjes Balázs. A cél az egészségügyi alapellátás és a járóbeteg-szakellátás fejlesztése a budapesti kerületekben; olyan igényes, jól felszerelt szakrendelők, ahol hatékony a gyógyítás, és méltók a körülmények. „Minden politikai vitán felül álló célok ezek – zárta bejegyzését az államtitkár –, ebben teljes az egyetértés a kormány és a főváros között.”