szegenytelepEgy hete a fagyhalál idei áldozatainak száma már a 100-at közelítette országszerte, közülük legtöbben a lakásukban hűltek ki. Az önkormányzatokra van bízva, milyen módon, mekkora összegekkel támogatják a lakásszegénységben élőket a tartós téli mínuszok idején, ennek jártunk most utána.

A Magyar Szociális Fórum sokkoló adatot tett közzé nemrég: eszerint 10 nap leforgása alatt 21 ember fagyott halálra az országban, ezzel a fagyhalál áldozatainak száma 95-re emelkedett szeptember közepétől január közepéig. Az emberjogi szervezet tájékoztatása szerint a hideg miatt végzetesen kihűltek többsége, megközelítőleg 60 százalékuk fűtetlen lakásban vesztette életét. A többiek kórházba szállításuk közben, vagy beszállításuk után (kb. 20 százalék), illetve a szabad ég alatt (kb. 20 százalék). Azt is írták, hogy a rendszerváltás óta több mint 8500-an vesztették így életüket. Kérdésünkre azt közölték, hogy a fagyhalál területi megoszlásáról nincsenek pontos adatok, de tapasztalataik szerint fele-fele arányban oszlanak meg a nagyvárosok és a vidéki települések között.

A cikk itt folytatódik