hajdubA magyarországi Hajdú-Bihar megye, a németországi Saalekreis, a horvátországi Duga Resa, valamint az olaszországi Piedmont régió szakemberei közösen dolgoznak a társadalmi vállalkozások támogatási és finanszírozási modelljeinek fejlesztésén egy új projekt keretében.

Az Interreg Central Europe program, i szegmensében aktív szereplők részvétele biztosította. A két magyar partner munkáját az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft., a Belügyminisztérium, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Debreceni Egyetem, a Széchenyi Programiroda, valamint a térségben elkötelezetten tevékenykedő társadalmi vállalkozások (Fény Felé Alapítvány, Speciális Szükségletűekért Alapítvány, Baptista Tevékeny Szeretet Misszió, Folyási Boróka Kertészeti Szolgáltató Szociális Szövetkezet, Baktalórántháza és Térsége Regionális Szociális Szövetkezet, Kengyeli Mezőgazdasági Szociális Szövetkezet, Fabula Alkotóház) segítik.

A projekt keretében a partnerek munkaüléseket szerveznek elsődlegesen az önkormányzatok és a pénzügyi szervezetek számára a tapasztalatcsere és az ismeretek bővítése céljából. A vidéki társadalmi vállalkozások számára kidolgoznak és összeállítanak egy, a jó gyakorlatokat bemutató eszköztárat, illetve olyan akcióterveket, amelyek biztosítják a projekt eredményeinek fenntarthatóságát és népszerűsítését.