adatszIdén is kiírta a Pénzügyminisztérium a pályázatot a jó adatszolgáltató önkormányzatok támogatására, melynek eredménye kedden jelent meg a  kormany.hu-n - szúrta ki az  Mfor. A pályázat célja az volt, hogy a központi költségvetés - az önkormányzati adatszolgáltatások minőségének javítása érdekében - támogatást biztosítson az államháztartási adatszolgáltatásokat rendszeresen határidőre, valós tartalommal teljesítő települési önkormányzatok számára.

A felcsúti önkormányzat 1,5 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült, ami az egyik legnagyobb odaítélt összeg.

120 település között osztottak szét 50 millió forintot. A legtöbben ennek töredékével, 540, illetve 750 ezer forinttal kellett, hogy beérjék. Ennél nagyobb összeget, 2 millió forintot mindössze 8 település kapott:

• Kiskunfélegyháza
  • Budapest X. kerület
  • Algyő
  • Nagyvenyim
  • Eger
  • Paks
  • Nemesvámos
  • Bagod

A támogatást az adatszolgáltatások teljesítésében közreműködő dolgozók egyszeri elismerésére lehet fordítani év végéig. A 10 ezernél kevesebb lakosú települések - mint például Felcsút - három, a 10 ezernél nagyobb lélekszámúak pedig négy közreműködőt jelölhettek erre.