ellenorzesTart az Állami Számvevőszék pénzforgalmat érintő ellenőrzése Baranyajenő Község Önkormányzatánál és a gazdálkodási feladatokat ellátó Mindszentgodisai Közös Önkormányzati Hivatalnál.

Az ÁSZ módszertani fejlesztéseinek eredményeként új típusú ellenőrzést folytat pilot jelleggel Baranyajenő Község Önkormányzatánál és a gazdálkodási feladatokat ellátó Mindszentgodisai Közös Önkormányzati Hivatalnál.

A pénzforgalomban megjelenő kiadások teljesítésének részletes ellenőrzését az ÁSZ amiatt tartotta indokoltnak, mert korábbi ellenőrzése során hiányosságokat tárt fel a szabályos és átlátható gazdálkodás alapvető biztosításában.

A jóváhagyott ellenőrzési programnak megfelelően az ellenőrzés során az ÁSZ azt értékeli, hogy a pénzforgalomban megjelenő kiadások teljesítése és elszámolása szabályszerű volt-e, azokat a könyvekben szabályszerűen mutatták-e ki, illetve felmerülhet-e a jogosulatlan közpénzfelhasználás gyanúja.

Az ellenőrzött szervezetek által rendelkezésre bocsájtott ellenőrzési bizonyítékok alapján elkészültek a számvevői munkaanyagok, amelyek a minőségbiztosítás és a szakmai megalapozottság érdekében felülvizsgálaton estek át, majd átadás-átvételi eljárás keretében átadásra kerültek az ellenőrzés vezetőjének.

(ÁSZ portál)