fizetes1Már keddtől felére csökkentették a képviselői tiszteletdíjakat Berettyóújfalun, és a helyi beruházásokat is befagyasztották. A fideszes polgármester szerint a gépjárműadót még tudják pótolni, ennyivel tartoznak a kormánynak az adósság átvállalása miatt is. Abból lesz baj, ha ősszel az iparűzési adó nem fog befolyni.

A hétvégén két, kedden pedig egy újabb forrást is elvont a kormány az önkormányzatoktól a járványhelyzet miatt a közös teherviselés jegyében. Szombaton a gépjárműadó elvonását, vasárnap a parkolás ingyenességét jelentették be, kedden pedig az idegenforgalmi adót tették át a közös kalapba (pontosabban a kormány úgy döntött, azt év végéig nem kell befizetni). A parkolás már eddig is ingyenes volt néhány városban, vagy éppen a kijárási korlátozások miatt már kevesebb folyt be ebből a forrásból, és az idegenforgalmi adóval sem számolhattak volna az ebből eddig szép summát kasszírozó települések, hiszen pont a turizmus dőlt be első körben a járvány miatt. A gépjárműadó maradt volna sok helyen szinte az egyetlen bevétel.

A cikk itt folytatódik