justitiaNagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomozást rendelt el a Nemzeti Nyomozó Iroda Erzsébetváros előző vezetése ellen – erősítette meg az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata. Előzőleg a VII. kerületi polgármesteri hivatal tudatta a nyomozás elrendelését.

Az ORFK kommunikációs szolgálata azt írta: a nyomozás ismeretlen tettes ellen indult. A nyomozás érdekeire tekintettel a rendőrség az eljárásról bővebb tájékoztatást nem ad - tették hozzá.

A VII. kerület (Erzsébetváros) polgármesteri hivatala az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a jelenleg Niedermüller Péter polgármester vezette kerület a Király utca 23-29. szám alatti ingatlanok értékesítése, illetve az értékesítéssel összefüggésben vállalt kötelezettségesek miatt tett feljelentést. „A rendelkezésekre álló dokumentumokból kiderül, hogy az önkormányzat előző vezetése úgy vállalt többmilliárdos fizetési kötelezettséget, hogy ennek nem volt meg a pénzügyi fedezete, ezt a költségvetésében nem tüntette fel” – tudatták.

A tavaly októberi önkormányzati választások után a korábbi (fideszes) kerületvezetésnek kötelessége volt tájékoztatni az új vezetést az érvényes szerződésekről, kötelezettségekről, vállalásokról. A Vattamány Zsolt vezette testület annak ellenére nem informálta erről az ügyről az új vezetést, hogy addigra már több mint kétmilliárd forint kötbért kellett volna kifizetni. A visszaélés következtében havonta 800 millió forint kötbérfizetési kötelezettsége keletkezik az önkormányzatnak.

A polgármesteri hivatal szerint az összes dokumentumot átvizsgálva az is kiderül, hogy „nincs egyetlen olyan jogszabály sem, amelyet a fideszes kerületvezetés betartott volna”. Erzsébetváros jelenlegi vezetése ezért minden lehetséges fórumon megtámadta „a törvénytelen és a kerület gazdálkodását ellehetetlenítő szerződést” és a végrehajtó eljárását. Ezeknek köszönhetően eddig meg tudták előzni, hogy „a fideszes kerületvezetés hűtlen kezelésének a gyanúja anyagilag működésképtelenné tegye a kerületet”. A kerületi polgármesteri hivatal közölte: a feljelentés ügyében „annyira egyértelmű és jól dokumentált a bűncselekmény gyanúja, hogy a Nemzeti Nyomozóiroda elrendelte a nyomozást”.