menekult2Az RTL Klub híradójában Budapest főpolgármestere, Karácsony Gergely arról beszélt, hogy az Ukrajnából érkező menekültek fogadásakor hatékonyabb állami koordinációra lenne szükség.

Látom az állami szervek jó szándékát a kormányhivatal és a katasztrófavédelem területéről is, de én hiányosnak érzem a koordinációt és azt gondolom, hogy az állam nem áll a helyzet magaslatán. Nagyon lassú a döntéshozatal, és nincs összehangolva a különböző szervezetek munkája – mondta a politikus, aki szerint a civil szervezetek és az önkormányzatok elkötelezettsége és relatív gyorsasága segít abban, hogy ne legyen nagy baj.

A Migration Aid szóvivője, Horváth Viktória arról beszélt, élelmiszerrel, fuvarral, szálláskereséssel segítenek, de arra már nincs idejük, hogy a többi szervezettel egyeztessenek.

A kormányzati tájékoztatási központtól azt írták a csatornának, hogy már megközelítőleg kétmilliárd forintos támogatást nyújtott a magyar állam a humanitárius válság kezelésére, emellett 3 milliárd forinttal segítik a hat nagy karitatív szervezetet. Egy friss kormányrendelet szerint az érintett önkormányzatok menekültenként 4000 forintos támogatásra jogosultak, de azt a kormány nem árulta el az RTL-nek, hogy mikortól.

(Telex.hu)