metro2A főváros a kormánytól kér pénzt a Határ út és a Göncz Árpád Városközpont aluljáróinak felújítására és akadálymentesítésére. Pedig könnyen lehet, hogy házon belül is találna rá forrást.

Március 9-ig maradt idő arra, hogy hatályba lépjen a 3-as metró Határ úti megálló aluljárójának felújítására és akadálymentesítésére tavaly decemberben a főváros és a nyertes vállalkozó között megkötött szerződés. A Göncz Árpád Városközpont esetében ugyanez a dátum április 4-e. Ha ez nem történik meg, az azt jelentené, hogy az M3-as metróvonal felújításának zárásáig, 2023 végéig nem lesz megoldva a két megálló akadálymentesítése. Ezeknél csak az aluljárók rendezésével lehet elérni akadálymentesen a felszínt.

Mivel a metróvonal rekonstrukciójának uniós támogatását egyebek mellett a teljes akadálymentes hozzáférés megteremtéséhez kötötték, ez a szcenárió veszélybe sodorja a projekt célkitűzéseit, amelyek alapján az Európai Bizottság jóváhagyta a beruházás finanszírozását. Ez végső soron pénzvisszafizetéshez és bírsághoz is vezethet. Az M3-as felújítása az 1,9 milliárd forintos tervezési díjon kívül 217,4 milliárdba kerül. Ebből 172,7 milliárd uniós forrás, 44,7 milliárdot a hazai központi költségvetés, a főváros pedig 5,5 milliárdot finanszíroz.

Az írás itt folytatódik