hodmezoPontosabb elszámolást kér leveleiben a Belügyminisztérium a vásárhelyi önkormányzattól néhány, 2011-es, 2012-es és 2013-as számlával kapcsolatban. Akár 1 milliárdot is fizethet vissza a város a polgármester szerint.

Pontosabb elszámolást kér leveleiben a Belügyminisztérium a vásárhelyi önkormányzattól néhány, 2011-es, 2012-es és 2013-as számlával kapcsolatban. Ezek úgynevezett záró hiánypótlásokról, átütemezett – még korábbi – tartozásokról, áfafizetésről, energiadíj-adósságokról szólnak 15, illetve 30 napos határidővel.

Kis Andrea alpolgármester és Márki-Zay Péter polgármester arról számolt be a közelmúltban egy közgyűlésen, hogy ez akár 1 milliárd forintos visszafizetést is jelenthet Vásárhelynek.

– Már kértünk a BM-től határidő-módosítást két hónapra, úgy gondolom, ez reális – vélekedett Márki-Zay Péter. – Elkezdtünk nyomozni, tételesen átnézni a iratokat, a különböző tételsorokat. Annyi sajnos már kiderült, nem lehet mindent korrigálni. Az biztosnak tűnik, hogy kell visszafizetnünk a kasszába, és talán 700-800 millió forintra sikerül csökkenteni az 1 milliárdot – közölte a polgármester.

(Délmagyar)