euzoldNagyobb szerepet kapnak a helyi önkormányzatok mind az Európai Zöld Megállapodás végrehajtásában, mind pedig az új koronavírus-járványt követő, helyreállítási stratégiában. Rafal Trzaskowski varsói polgármester és Tüttő Kata Budapest alpolgármestere Brüsszelben emlékeztetett arra, hogy a városoknak és régióknak közvetlen hozzáférést kell biztosítani az uniós forrásokhoz, amely közvetlen partnerséget is jelent, a jobb tervezés és végrehajtás érdekében.

A Régiók Európai Bizottságának információi szerint november 10-én megállapodás született az Európai Unió hosszú távú költségvetésével és a COVID-19 helyreállítási csomagjával kapcsolatban. Ezek nem mellesleg felgyorsítják az unió útját az éghajlat-semlegesség felé.

Megállapodás született az unió hosszú távú költségvetéséről és az új koronavírus-járványt követő, helyreállítási csomagról az Európai Parlamentben. Az Régiók Európai Bizottsága (CoR) hangsúlyozta a megállapodás sürgős bevezetésének szükségességét a világjárvány okozta soha nem látott válság mihamarabbi orvoslása érdekében. A megállapodást 2020. november 10-én jelentették be, amikor az Európai Régiók Bizottsága Környezetvédelmi, Éghajlatváltozási és Energiaügyi Bizottsága (ENVE) is online ülést tartott.

A cikk itt folytatódik »