penzeA helyi önkormányzatok idei működési célú kiadásaiból összesen 22,5 milliárd forintnyi vissza nem térítendő támogatás kiosztását nevesíti a Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent kormányhatározat.

Az 1369/2021. (VI. 10.) számú kormányhatározat „a huszonötezer fő feletti települési önkormányzatokat érintő, a koronavírus-világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése kapcsán szükséges további intézkedésekről” címet viseli, és kiegészíti azt a korábbi támogatói döntést, amikor tucatnyi város kapott pénzt.

A mostani határozat szerint különböző infrastrukturális és egyéb működési kiadásokra összesen 32 város kap 22,5 milliárd forintot. A legtöbb esetben konkrét célfeladat(ok)ra adják a pénzt, de néhány városnál az a kifejezés szerepel a táblázatban, hogy „önkormányzati feladatok ellátása részben támogatás nyújtásával”.

A legnagyobb összeget, közel 3 milliárd forintot Debrecen kapja, „közlekedési infrastruktúra fejlesztése a kapcsolódó közműfejlesztésekkel, önkormányzati ingatlanok felújítása, TOP-projekt el nem számolható költségeinek támogatása, helyi közösségi közlekedés biztosítása támogatás nyújtásával” célokra. Pécs kicsit több, mint 2 milliárdot, Szeged közel 2 milliárdot, Miskolc és Nyíregyháza pedig kevesebb, mint 1,5-1,5 milliárdot kap.

(Portfolio.hu)