karacsonygHa a kormány továbbra is pénzt von el Budapesttől és ráteszi egy nem finanszírozható pályára, akkor Karácsony Gergely a pénzügyi csődöt fogja választani ahelyett, hogy szépen lassan tökretenné a város közszolgáltatásait és társadalmi csőd következzen be – mondta a főpolgármester az mfor.hu-nak.

Karácsony Gergely a főpolgármesterséget választja akkor is, ha nyer az ellenzék, ugyanakkor a tervek szerint rövid ideig parlamenti képviselő lesz. Ezt az időt egy „Magyarország szíve" nevű törvényjavaslat benyújtására fogja használni - derül ki az interjúból.

Ebben többek között megreformálná a munkamegosztást a közösségi közlekedésben az állam, az agglomerációs települések és a fővárosi önkormányzat között. Ne legyen az, hogy Budapest beleroskad abba, hogy finanszírozza azokat a közösségi közlekedési rendszereket, amelyeket nagy, és remélhetőleg egyre nagyobb mértékben nem csak a fővárosiak használnak. Egységes menetrendre és egységes közlekedési tarifára van szükség az egész régióban - mondta.

A teljes beszélgetés itt olvasható