adocsaloA fonyódi önkormányzat 30 százalékkal növelné az ingatlanadót.

Több helyi adó megemelését tervezi a fonyódi önkormányzat, a fideszes polgármester szerint erre a központi elvonások miatt van szükség - derül kiaz ATV riportjából.

Hidvégi József (Fidesz-KDNP), a város polgármestere szerint az adóemelés nélkül az önkormányzatnak nem lenne pénze a minimálbér emelésének finanszírozására.

Fonyódon 2016-ban módosították utoljára a helyi adók mértékét és az eddig gyakorlat szerint ciklusonként egy-egy alkalommal módosítanak. A polgármester közölte, egy 80 négyzetméteres ingatlan esetében éves szinten 3200 forintot jelent a tervezett adóemelés. A fonyódi partközeli ingatlanok adója négyzetméterenként 850-ről 1100 forintra emelkedik, a távolabbiaké 690-ről 900-ra, ami 29-30 százalékos emelést jelent. Az idegenforgalmi adót pedig 400-ról 450 forintra, azaz több mint 10 százalékkal kívánják emelni. A javaslatról a héten tárgyal a város önkormányzata.