ugyA lakossági és vállalati ügyfeleik számára segítenek megteremteni a helyi lehetőségeket, növeli az ottani gazdaságot is, és az adott településen biztosítanak jobb életfeltételeket - mondta el Aladics Sándor. Az OTP Bank Nyrt. ügyvezető igazgatóhelyettese erről az OrientPress Hírügynökség a helyi önkormányzatok lehetőségeiről szóló konferenciáján beszélt.

Az OTP Bank ügyvezető igazgatóhelyettese az önkormányzatokkal való kapcsolatukról szólva felidézte: már 70 éve vannak a piacon. Ez azt is jelenti, hogy nagyon sokáig csak az OTP vezetett tanácsi meg önkormányzati számlát, de ebben még ma is 60 százalék fölötti a piaci részesedésük. Hitelben pedig 40 százalék fölötti, és betétben is majdnem elérik az ötven százalékot. „Tehát van közös platform.”

A kapcsolat egy másik fontos eleme – „köszönet érte ezen a helyen is a TÖOSZ-nak” – : az uniós területfejlesztési források kihelyezésének segítése közös programokkal, a különböző térségekbe szervezett önkormányzati fórumokkal. Elmondta azt is, mivel az uniós fejlesztési forrásokhoz a vállalkozásoknak és az önkormányzatoknak kevés a saját erejük, „az OTP-nek meg van pénze, igyekszünk erőforrásokat biztosítani a beruházásaikhoz”.