penz3Ragaszkodik a kormány ahhoz, hogy biztosította az önkormányzatok részére a kulturális dolgozóknak visszamenőlegesen megítélt bértömegemelés fedezetét.

Ugyanakkor azt is elismerik, számos önkormányzatnak szüksége volt plusz pénzre, hogy kifizethessék ezeket az összegeket. Ez derül ki Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) parlamenti államtitkárának válaszából, amelyet Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője intézett hozzá cikkünk apropóján.

A Magyar Hang karácsonyi számában írt a múzeumok, könyvtárak és más művelődési területeken dolgozók helyzetéről, akiknek tavaly megítélték a teljes 2020-as évre a visszamenőleges béremelést annak fejében, hogy az addig számos előnnyel járó közalkalmazotti státusz helyett a munka törvénykönyve szerinti „rendes” munkavállalókká váltak. A visszamenőlegesen járó bértömegnövekedés fedezetét azonban a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ) és az önkormányzatok sem találták, így az önkormányzati fenntartású kulturális intézmények dolgozóinak egy része hiába várta a juttatást.

A cikk itt olvasható tovább »