penz6Bár a kormányzati döntések alaposan megszorították az önkormányzatokat, azért mégis van szíve az Orbán-kormánynak: egyedi támogatást nyújt az ismeretlen szempontok alapján kiválasztott önkormányzatoknak. Akár egy buszmegálló felújítására is lehet így pénzt szerezni.

Március óta rengeteg cikk jelent meg arról, hogy az önkormányzatok százmilliókat buknak a koronavírus-járvány miatti kormányzati elvonásokon és a gazdasági visszaesés is kisebb adóbevételeket eredményez a kerületi és települési önkormányzatoknak. Van egy módja ugyanakkor annak, hogy miként tudnak mégis pénzt szerezni az önkormányzatok: külön pályázat és kérelem benyújtása nélkül a kormány vissza nem térítendő egyedi támogatást nyújthat egyes kiválasztott településeknek.

A cikk itt folytatódik »