plakatoA kormány döntése értelmében mostantól az önkormányzatok nem vethetnek ki adót az óriásplakátokra, így újabb bevételi forrástól esnek el – számolt be az RTL Klub Híradója.

Az ellenzéki városok szerint ez a gépjárműadó elvétele után újabb hatalmas érvágás az önkormányzatoknak, Újbudának például jövőre 200 millió forintos bevételkiesést jelent az intézkedést. A kormány az adórendszer egyszerűsítésével indokolta a döntést.

Július 15-étől nem adóztathatják már meg az önkormányzatok a területükön található óriásplakát-helyeket. Az ezt lehetővé tevő 1990. évi C. törvény hatályon kívül helyezéséről szóló, a fideszes többségű országgyűlésen keresztülvitt döntés hétfőn jelent meg a Magyar Közlönyben.

Az intézkedés elsősorban a nagyobb városok önkormányzatainak jelent nagy érvágást. Az RTL Híradó összeszedte, hogy például Budapest 11. kerülete, Újbuda önkormányzata csak idén 110 millió forintot veszít emiatt, Szombathelyen pedig évi 47 millió, és Szegeden is több tízmillió forint esik ki a költségvetésből.