novak katalin03A bölcsődék működtetéséhez adott magasabb támogatás, a férőhelyek számának bővülése és a gyermeknevelők nagyobb anyagi megbecsülése jelentik az alapját kormány bölcsődefejlesztési programjának, mely az elkövetkezendő években is folytatódik.

Ezt a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár, Novák Katalin (képünkön) mondta szerdán Komáromban, a 300 millió forintért felújított Aprótalpak Bölcsőde átadásán. Kiemelte: a jövő év végére minden településen, ahol legalább 40, három év alatti gyermek él, vagy öt olyan család, ahol igénylik a szülők a bölcsődét, az önkormányzat létre kell hoznia az intézményt. A feladathoz a kormány biztosítja a forrásokat.

A felsőfokú gyermekgondozók bekerültek a pedagógus életpályamodellbe. Ezzel fizetésük átlagban ötven százalékkal emelkedett, és a többi dolgozó is jelentős bérfejlesztéshez jutott – folytatta Novák Katalin. Majd Czunyiné Bertalan Judit, a térség országgyűlési képviselője elmondta, hogy az Aprótalpak Bölcsődében és egy tagintézményében szigetelték az épületet, új nyílászárókat építettek be, korszerűsítették a fűtést és megújultak az udvarok is. Az összesen háromszázmillió forintos beruházásból az önkormányzat önerőből százmillió forintot adott.

Molnár Attila polgármester Komárom családbarát intézkedéseit sorolta, Popovics Györg, a megyei közgyűlés elnöke arról beszélt, hogy a megye hamarosan félmilliárd forintos pályázatot hirdet, amelyből kistelepülések alapíthatnak bölcsődéket.