moosz konferenciaA koronavírus járvány és a kormány megszorító intézkedései nagyon nehéz helyzetbe hozták az önkormányzatokat. 250 település közvetlen támogatást szeretne az Európai Uniótól. A Magyar Önkormányzati Szövetség elnöke  bejelentette, hogy egyeztetéseket folytatnak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával, és közösen dolgoznak ki javaslatot a kormányzatnak.

Hiába estek vissza Budapest bevételei a 2013-as szintre, a kiadások semmit nem csökkentek 2020-ban. Erről beszélt Karácsony Gergely a Magyar Önkormányzatok Szövetségének sajtótájékoztatóján. A főpolgármester azt is elmondta, mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy a városlakók a lehető legkevesebbet érezzenek a kormányzati elvonások, és a válság hatásából.

A cikk itt folytatódik tv bejátszással »