Nem büntethetünk egyetlen települést sem polgármesterének párthovatartozása miatt – szögezi le Navracsics Tibor Együttműködésre ítélve című  írásában. Ennek kárvallottja ugyanis szerinte „nem az esetleg antipatikus polgármester, hanem a település polgárainak közössége és így az egész ország lesz”.

Éles konfliktus látszik kialakulni – elvi szinten – Orbán Viktor két minisztere között. Lázár János, aki a ‘22-es választások után még a „méltatlan” háborúskodás után közös sajtótájékoztatóra állt ki Márki-Zay Péterrel, együttműködést ajánlva Hódmezővásárhely ellenzéki polgármesterének, a múlt nyáron, júniusban már a “guruló dollárok” ügye után kijelentette: a kormány tagjaként „azt kell mondjam”, hogy ha a hódmezővásárhelyiek megválasztják Márki-Zay Pétert polgármesternek, „ami persze szívük joga, és van persze lehetőségük erre, akkor a kormánytól semmiféle támogatásra és együttműködésre nem számíthatnak”.

A cikk itt olvasható tovább