apolŐszinte megbecsülésünket fejezzük ki azoknak, akik nap mint nap hitükkel és meggyőződésükkel azon fáradoznak, hogy a rászorulóknak – legyen az gyermek, felnőtt, időskorú, fogyatékkal élő, szenvedélybeteg, pszichiátriai beteg, hajléktalan – az emberi méltóságot tiszteletben tartva adják meg a tőlük telhető legnagyobb segítséget – köszöntötte a szociális ágazatban dolgozókat a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége a Szociális Munka Napja alkalmából.

Közleményükben hangsúlyozzák, hogy vigyázni kell a szociális munkásokra. Mint írják, a mostani, kihívásokkal teli időszakban még inkább érzik a szociális szféra fontosságát, és felismerik a szociális ellátórendszer kihívásait, nehézségeit.

„Polgármestereink testközelből tapasztalják azt, hogy a szociális szférában dolgozók erőn feletti munkát végeztek a koronavírus járvány első, és végeznek annak második hullámában is. Munkájuk nélkülözhetetlen segítséget jelent, hiszen azért küzdenek, hogy mindenki egészséges maradjon, ezzel is támogatva az egészségügyi ellátórendszer működését” – írta a TÖOSZ.

Ezért az érdekképviselet kezdeményezi, hogy a fenntartó települési önkormányzatok biztosítsanak bérkompenzációt azoknak a szociális területen dolgozó kollégáknak, akik saját hibájukon kívül kerültek nehéz helyzetbe, és táppénzre kerülve csak a fizetésük 60 százalékát kapják meg.

Az érdekképviselet úgy fogalmaz, hogy tudják, hogy polgáraik nyugalma, biztonsága, az hogy rászoruló hozzátartozóikat szükség esetén biztos kezekben tudhatják, nagymértékben nyugszik a szociális ellátórendszert működtető szociális munkások vállán. „Közös feladatunk, hogy ezt a biztonságot mindenkor, a jövőben is biztosítsuk a településeinken élő, gondoskodásra szoruló embertársaink számára" – hangsúlyozta a szervezet.

(Index.hu)