allaskereso fovarosA budapesti álláskeresőket segítő tanácsadó irodát adtak át a héten a Városháza épületében. A szolgáltatás a fővárosi kormányhivatal, a fővárosi önkormányzat, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Baptista Integrációs Központ együttműködésében jött létre.

Apró, de fontos lépés az iroda megnyitása az esélyteremtő Budapest program megvalósítása szempontjából – mondta Budapest főpolgármestere, Karácsony Gergely az átadáskor. A főváros új vezetése szűk gazdasági mozgástere ellenére mindent megtesz azért, hogy „Budapest mindannyiunk közös otthona legyen” – jelentette ki. Azzal folytatta, hogy a mai munkaerőpiaci helyzetben azt kell segíteni, hogy a munkaadók és a munkavállalók igényei egymásra találjanak.

Az iroda személyre szabott szolgáltatásaival abban segíti az álláskeresőket, hogy megkeressék az egyéni kibontakozás lehetőségét. Karácsony Gergely szerint az a dolguk, hogy ne legyen olyan álláskereső, aki csak azért nem tud elhelyezkedni, mert nincsenek megfelelő információi, vagy nem kapja meg azt a segítséget, amivel jelentkezhet egy állásra.

A főpolgármester egyik első döntésüket sem felejtette el megemlíteni, azt, hogy a regisztrált álláskeresők ingyen használhatják a közösségi közlekedést. Közölte továbbá, hogy az esélyteremtő Budapest programnak nagyon fontos része visszahozni a 2010 előtt Budapesten működött rezsitámogatási rendszert.

38 szakértő munkatárssal tizennégyféle munkaerőpiaci tanácsadással állnak az ügyfelek rendelkezésére – tájékoztatta a hallgatóságot az irodát üzemeltető Budapest Esély Nonprofit Kft. munkatársa, az iroda szakmai vezetője, Dombay Petik Rozália. A regisztrált álláskeresőket előre egyeztetett időpontban várja az iroda hat mentora. Az ügyfelek személyre szabott tanácsadást kapnak. Hatszázhetven fővárosi munkáltatóval van személyes kapcsolatuk, és az ő igényeiknek megfelelően igyekeznek a betöltetlen helyekre munkavállalókat találni.