vizimegallo A Tolna Megyei Önkormányzat több mint 1 milliárd forintot költ turisztikai fejlesztésekre a Sió Ozorától Szekszárdig tartó, 85 kilométeres szakaszán. A pénzből megállók, fogadó állomások, szolgáltató helyek, vízi turisztikai központ és kerékpárutak készülnek. A pénzt az Európai Unió adja.

Naszvadi Balázs, a Tolna Megyei Önkormányzati Hivatal területfejlesztési osztályvezetője az MTI-nek azt mondta, elsőként a vízi megállók kivitelezése kezdődhet el, itt ugyanis már lezárult a közbeszerzési eljárás.

Idén elkezdődik a kerékpárutak építése és kijelölése is, valamint a szekszárdi vízitúraközpont kialakítása, a Sió-projekt teljes befejezése 2020 idegenforgalmi szezon kezdetére várható.

Az önkormányzatnak a TOP-hoz benyújtott pályázata szerint a kerékpárutak várható napi forgalma 1000-2000 kerékpáros lesz.