szita karoly01A klímavédelem iránti elkötelezettség megerősítésére tesz javaslatot jövő heti újjáalakuló közgyűlésén a Megyei Jogú Városok Szövetsége – tájékoztatta a szövetség elnöke, Kaposvár polgármestere, Szita Károly csütörtökön az MTI-t.

Magyarország nagyvárosainak továbbra is az a feladatuk – írta a közleményben Szita Károly –, hogy megőrizzék az élhető környezetet a jövő generációinak. A Megyei Jogú Városok Szövetsége és a szövetség által a megyei jogú városok a jövőben is aktív szerepet akarnak vállalni a klímavédelemben.

Ezért csatlakoztak az Under 2 nemzetközi klímavédelmi együttműködéshez, azzal a vállalással, hogy 2050-re 80 százalékkal csökkentik az üvegházhatást okozó szén-dioxid-kibocsátásukat. Ezt az előző évek munkáját folytatva, környezettudatos fejlesztésekkel és az erőforrásokkal megfontoltan gazdálkodó városok kialakításával szeretnék lehetővé tenni – így a közlemény.

A hazai nagyvárosok az elmúlt években élharcosai voltak a klímavédelemnek – emelte ki Szita Károly. Fontos, hogy a korábban megfogalmazott célok támogatói ne csak a már elkötelezett eddigi településvezetők legyenek, hanem azok is, akik az októberi helyhatósági választásokon újonnan nyerték el a polgárok bizalmát.