lomFKF: A lomtalanításkor kirakott szemét nagy része nem lom, hanem olyan hulladék, amit ki sem lehetne tenni.

A 2020-as járvány alatti gyűjtőpontos lomtalanítás tapasztalatai szerint a hagyományos módon az utcákra kitett hulladék jelentős része, akár 30-50 százaléka nem lom, hanem olyan anyag lehet, amit ki se szabadna helyezni: háztartási szemét, sitt, textil, elektronikai- vagy veszélyes hulladék.

Lomtalanításkor az FKF jelenleg még nem mérlegeli, hogy a budapestiek mennyi szabályosan kihelyezett és mennyi nem szabályosan kihelyezett hulladékot raknak ki a házak elé, köztisztasági és közegészségügyi okokból elvisznek minden, időben kikészített kupacot az utcákról – mondta lapunknak Nagy Gábor hulladék begyűjtési és -szállítási főosztályvezető. A 2020-as, koronavírus járvány miatt öt kerületben alkalmazott kísérleti gyűjtőpontos lomtalanítás adataiból azonban kitűnik, sokan nem arra használják a lehetőséget, amire szabad, hanem minden egyéb hulladéktól is megszabadulnak.

Lomtalanításkor szabályosan csak a háztartásban feleslegessé vált nagydarabos hulladék (pl. elhasználódott bútorok, ágybetétek, szőnyegek) helyezhető ki, szabálytalan viszont a háztartási és szelektív hulladék, elektromos és elektronikai hulladék, építési és bontási törmelék, textil, veszélyes és zöld hulladék kipakolása.

A cikk itt folytatódik

Hirdetés